26 شهریور ماه 1401
چه زمانی برای سفر به کیش مناسب است؟

شاید برای شما هم این سوال مطرح شود که برای بازدید از جاهای دیدنی کیش و استفاده از جاذبه های آن مثل تونل باد میکامال چه فصلی را برای سفر انتخاب کنید.


جزیره کیش که به مروارید خلیج فارس شهرت دارد، جزیره‌ای تفریحی، گردشگری و تجاری در بندر لنگه استان هرمزگان است. جاهای دیدنی کیش و جاذبه های گردشگری آن مثل تفریحات دریایی، تونل باد میکامال، تله کابین و مراکز خرید متعدد، هر سال گردشگران بسیاری را به این جزیره جذب می‌کند.

 

آب‌وهوا و پوشش گیاهی جزیره کیش

پوشش گیاهی کیش

جزیره کیش دارای آب و هوایی نیمه استوایی است که در بازه‌های زیادی از سال، امکان بازدید از جاهای دیدنی کیش را به مسافران می‌دهد. رطوبت در اکثر ماه‌های سال در این جزیره زیبا، تقریبا بالای 50 درصد است و در تمام روزهای پاییز و زمستان و اوایل بهار، آب‌وهوایی معتدل دارد.

 

میزان بارندگی در این جزیره بسیار پایین است و بارندگی‌های مقطعی در فصول خاص، بسیار شدید و در زمان کوتاه اتفاق می‌افتد، بنابراین جاهای دیدنی کیش هم اغلب متناسب با همین آب‌وهوا طراحی شده است.

 

پوشش گیاهی جزیره کیش نیز با توجه به این آب‌وهوای نیمه‌استوایی شکل گرفته به طوری که اغلب گیاهان این جزیره در برابر خشکی مقاوم هستند و همین باعث شده تا در بازدید از جاهای دیدنی کیش و مناطق مختلف آن با چنین گیاهانی مواجه شوید.

 

اگر برای دیدن جاذبه های کیش و جاهای دیدنی کیش به این جزیره سفر کرده باشید، حتما می‌توانید گیاهانی مثل نخل و کهور ایرانی و کُنار را ببینید. البته در کنار آن، بعضی گیاهان غیربومی مانند کنوکارپوس، اوکالیپتوس و کهور پاکستانی هم در این جزیره دیده می‌شود. گفته می‌شود درخت کمیاب لور هم از زمان حضور پرتغالی‌ها در این جزیره پرورش داده شده است.

 

کدام فصل برای بازدید از جاهای دیدنی کیش بهتر است؟تله کابین میکامال

طبیعتا با بررسی وضعیت آب‌وهوایی کیش به این نتیجه می‌رسیم که برای سفر به نگین خلیج فارس و بازدید از جاهای دیدنی کیش و لذت از جاذبه های گردشگری کیش مثل تونل باد میکامال، فصل‌هایی را انتخاب کنیم که هوا در آن معتدل است، فصل پاییز، زمستان و همین‌طور اوایل بهار این امکان را برای گردشگران فراهم می‌کند.

 

اما یک نکته را نباید فراموش کنیم که خیلی‌ها به دلیل تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها، فصل تابستان را به عنوان زمان سفر برای بازدید از جاهای دیدنی کیش انتخاب می‌کنند؛ یعنی فصلی‌ که هوا گرم و شرجی است. با این حال مسئله‌ای که باعث می‌شود تا این سفرها در فصل تابستان هم زیاد باشد، شرایط مناسب فضاهای گردشگری کیش، مثل مجموعه بزرگ تفریحی، گردشگری میکامال برای این آب‌وهوا است.

 

بعضی از جاهای دیدنی کیش، با توجه به شرایط آب‌وهوایی این جزیره طراحی شده‌اند تا مسافران در هر فصلی از سال، بتوانند از جاذبه های گردشگری کیش لذت کافی ببرند. برای مثال تله کابین میکامال که در خط ساحی، به طول سه کیلومتر به شما امکان لذت بردن از مناظر زیبا را می‌دهد، مجهز به سیستم‌ تهویه مناسب است.

 

علاوه بر آن نباید جاهای دیدنی کیش در روزهای گرم را نیز فراموش کرد. تفریحات دریایی در جزیره کیش برای هر فصلی از سال مناسب است؛ فصل‌های پاییز و زمستان و اوایل بهار که هوای معتدل این جزیره امکان هر نوع تفریحی را به مسافران می‌دهد؛ در فصل تابستان هم چه چیزی بهتر از تفریحات دریایی و لذت خنکی آب که بر پوست بدن می‌نشیند.

 

بعضی دیگر از تفریحات و جاهای دیدنی کیش هم، اصلا فرقی ندارد سرما باشد یا گرما، همیشه لذتبخش است و پر از هیجان. تونل باد میکامال در فضای داخلی مجموعه گردشگری، تفریحی میکامال ساخته شده است و به شما این امکان را می‌دهد تا فضایی فرحبخش، امن و پر از هیجان، لذت پرواز را تجربه کنید تا آرزوهایتان به خاطره تبدیل شود.

 

04 مهر ماه 1401

تابستان که تمام می‌شود خیلی‌ها سواحل جنوبی کشور و بازدید از جاهای دیدنی کیش را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می‌کنند.

30 شهریور ماه 1401

وقتی به جزیره کیش سفر می‌کنید علاوه بر بازدید از جاهای دیدنی کیش مثل اسکله تفریحی و مجموعه میکامال، حتما غذاهای محلی این جزیره را هم تجربه کنید.

26 شهریور ماه 1401

شاید برای شما هم این سوال مطرح شود که برای بازدید از جاهای دیدنی کیش و استفاده از جاذبه های آن مثل تونل باد میکامال چه فصلی را برای سفر انتخاب کنید.

ما را دنبال کنید

شاید شما سفر به کیش را در برنامه خود گذاشته باشید اما ندانید که برای استفاده بهتر از زمان اقامت در کیش و لذت بردن از این فرصت گردشگری، چه چیزهایی را باید در برنامه سفر خود جای دهید. برای این کار معمولا جاذبه های گردشگری کیش را در اینترنت جستجو می کنید یا دنبال مکان های توریستی یا یا جاهای دیدنی کیش می گردید.شاید اگر بخواهید برنامه سفر دقیق تری داشته باشید چیزهایی مثل هتل های کیش، آب و هوای کیش، اقامت در کیش، غواصی در کیش، غذای دریایی، پارک دلفین ها، تفریحات کیش، بازی های آبی یا چیزهایی مثل این را هم جستجو کنید تا برنامه سفر دقیق تری داشته باشید. ... اما ما اینجا می خواهیم به شما کمک کنیم تا در زمان اقامت در کیش، جاهای شگفت انگیز تری ببینید و و وقتی برگشتید اگر کسی از شما پرسید توی کیش خوش گذشت یا نه؟ با اطمینان بگویید توی کیش آرزوهات خاطره میشه. اولین راهنمایی ما به شما این است که تله کابین میکامال یا تله کابین ساحلی کیش را جستجو کنید. تله کابین میکامال اولین تله کابین ساحلی ایران است که فاصله اسکله تفریحی کیش تا طبقه چهارم مرکز خرید و تفریح میکامال را طی می کند. کابین های زرد رنگ و زیبای این تله کابین را شرکت پورشه طراحی کرده و انحصارا برای کیش ساخته شده و کابین ها مجهز به سیستم تهویه و خنک کننده هستند. اما این تنها چیزی نیست که میکامال به عنوان بزرگترین پاساژ یا مرکز خرید در کیش برای گردشگران آماده کرده. اولین تونل باد یا تونل پرواز داخل یک مرکز تجاری، آکواریوم آب شور و آب شیرین با امکان غواصی، بولینگ، اسپا، سینما، سالن پاتیناژ (با استاندارد بازی های المپیک) و بسیاری از تفریحات هیجان انگیز را برای مردان، زنان و کودکان مسافران و توریست ها فراهم کرده تا کمکی به توریسم کیش کرده باشد.

تمامی حقوق این سامانه متعلق به مرکز خرید و تفریح میکامال است.1400