آکواریوم

آکواریوم بزرگ میکامال، پنجره‌ای به ژرفای اقیانوس‌ها می‌گشاید و این دنیای شگفت‌انگیز و دور از دسترس را پیش چشم بازدیدکنندگان قرار می‌دهد. این آکواریوم با گرد آوردن صدها گونه از آبزیان و ماهیان آب‌های شور و شیرین، یکی از بزرگ‌ترین آکواریوم‌های خاورمیانه و نخستین آکواریوم با این گستردگی در ایران خواهد بود.

آکواریوم اصلی با گنجایش 1.5 میلیون لیتر آب، در دو طبقه‌ی اول و دوم میکامال قرار دارد و مرجان‌ها و صخره‌هایی که به‌زیبایی در درون آن طراحی می‌شوند، طبیعت واقعی زیر آب را بازمی‌آفرینند. گردشگرانی که تجربه‌ی بسیاری از آنان از آب‌های آزاد، محدود به منظره‌هایی هم‌چون سواحل خلیج فارس است، این بار می‌توانند با دریچه‌ای که میکامال در برابر آنان می‌گشاید، از رمزوراز اعماق این آب‌ها نیز پرده بردارند؛ به‌ویژه این که امکان غواصی در این آکواریوم هم فراهم خواهد شد تا علاقه‌مندان بتوانند درک تازه‌ای از ابهت دریاها پیدا کنند و دقایق تکرارنشدنی و هیجان‌انگیزی را از نزدیک، در کنار ماهیان و جانوران زیر آب بگذرانند. علاوه بر این، یک آسانسور شیشه‌ای که در وسط آکواریوم و میان طبقه‌های اول و دوم جای گرفته، بازدیدکنندگان را به تماشای نمایی 360 درجه از شگفتی‌های زیر آب می‌برد.

آکواریوم میکامال استوانه‌ای عمودی به ارتفاع حدود 8 متر و قطر 17 متر است که شرکت کلاکس ایتالیا (Clax Italia) طراحی، ساخت و اجرای آن را انجام داده است. شرکت کلاکس یکی از سه شرکت معروف دنیا در طراحی آکواریوم‌های بزرگ و برتر در سراسر جهان است.

آکواریوم میکامال مرز میان انسان‌ها و موجودات زنده‌ی دریایی را از میان برداشته تا همگان بتوانند ارتباط نزدیکی با این موجودات داشته باشند. در این‌جا فضای آکواریوم با محیط جنگل بارانی تلفیق می‌شود و به این ترتیب در میکامال یک مجموعه‌ی طبیعی و یک‌پارچه‌ی آموزشی و تفریحی برای اشخاص فراهم می‌شود که نمونه‌ی مشابهی برای آن در ایران نمی‌توان یافت.

علاوه بر آکواریوم اصلی، چندین آکواریوم کوچک و چند برکه نیز در میکامال وجود دارد که گونه‌های متنوعی از آبزیان مناطق گوناگون و ماهیان زینتی را به نمایش می‌گذارند و جلوه‌های کم‌تر دیده‌شده‌ای از زندگی دریایی را به بازدیدکنندگان معرفی می‌کنند.

به این ترتیب، این آکواریوم فراتر از سرگرمی و تفریح و بستری برای آموزش و تحقیق است که می‌تواند افرادی را که در جست‌وجوی دانش و آگاهی بیش‌تری از زندگی زیر دریا هستند به سوی خود جذب کند.

#
پیشنهاد_ویژه
پیشنهاد ویژه تفریح
خرید
سایر فروشگاه های این طبقه
ما را دنبال کنید

شاید شما سفر به کیش را در برنامه خود گذاشته باشید اما ندانید که برای استفاده بهتر از زمان اقامت در کیش و لذت بردن از این فرصت گردشگری، چه چیزهایی را باید در برنامه سفر خود جای دهید. برای این کار معمولا جاذبه های گردشگری کیش را در اینترنت جستجو می کنید یا دنبال مکان های توریستی یا یا جاهای دیدنی کیش می گردید.شاید اگر بخواهید برنامه سفر دقیق تری داشته باشید چیزهایی مثل هتل های کیش، آب و هوای کیش، اقامت در کیش، غواصی در کیش، غذای دریایی، پارک دلفین ها، تفریحات کیش، بازی های آبی یا چیزهایی مثل این را هم جستجو کنید تا برنامه سفر دقیق تری داشته باشید. ... اما ما اینجا می خواهیم به شما کمک کنیم تا در زمان اقامت در کیش، جاهای شگفت انگیز تری ببینید و و وقتی برگشتید اگر کسی از شما پرسید توی کیش خوش گذشت یا نه؟ با اطمینان بگویید توی کیش آرزوهات خاطره میشه. اولین راهنمایی ما به شما این است که تله کابین میکامال یا تله کابین ساحلی کیش را جستجو کنید. تله کابین میکامال اولین تله کابین ساحلی ایران است که فاصله اسکله تفریحی کیش تا طبقه چهارم مرکز خرید و تفریح میکامال را طی می کند. کابین های زرد رنگ و زیبای این تله کابین را شرکت پورشه طراحی کرده و انحصارا برای کیش ساخته شده و کابین ها مجهز به سیستم تهویه و خنک کننده هستند. اما این تنها چیزی نیست که میکامال به عنوان بزرگترین پاساژ یا مرکز خرید در کیش برای گردشگران آماده کرده. اولین تونل باد یا تونل پرواز داخل یک مرکز تجاری، آکواریوم آب شور و آب شیرین با امکان غواصی، بولینگ، اسپا، سینما، سالن پاتیناژ (با استاندارد بازی های المپیک) و بسیاری از تفریحات هیجان انگیز را برای مردان، زنان و کودکان مسافران و توریست ها فراهم کرده تا کمکی به توریسم کیش کرده باشد.

تمامی حقوق این سامانه متعلق به مرکز خرید و تفریح میکامال است.1400