آکواریوم میکامال| سفر به شگفتی‌های اقیانوس‌

یکی از جاهای دیدنی کیش و مجموعه تفریحی گردشگری میکامال، که بی‌تردید در فهرست جاذبه های گردشگری کیش قرار می‌گیرد، آکواریوم بزرگ میکامال است که شما را به دنیای عمیق اقیانوس‌ها می‌برد.

 

احتمالا خیلی از شما دلتان می‌خواهد سفری به درون اقیانوس‌ها و آب‌های آزاد داشته باشید و از نزدیک موجودات دریایی را ببینید، دنیای شگفت‌انگیز زیر دریاها، تجربه‌ای پر از رمز و راز و هیجان است که فرصت آن تقریبا برای اکثر مردم دنیا به دست نمی‌آید، اما در مجموعه تفریحی، گردشگری میکامال این امکان برای شما فراهم می‌شود که در یکی از جاذبه های گردشگری کیش یعنی یکی از بزرگ‌ترین آکواریوم‌های خاورمیانه، گونه‌های مختلف آبزیان و ماهی‌ها را تماشا کنید.

 

مشخصات آکواریوم بزرگ میکامال

 

آکواریوم میکامال از یک محفظه اصلی بزرگتر (آب شور) و 24 محفظه کوچکتر (آب شیرین) با گنجایش و ارتفاعات متفاوت ساخته شده که در این محفظه‌ها، گونه‌های زیستی متعددی قرار خواهند گرفت.

 

آکواریوم میکامال به عنوان یکی از جاهای دیدنی کیش، استوانه‌ای عمودی به ارتفاع حدود 8 متر و قطر 17 متر است که شرکت کلاکس ایتالیا (Clax Italia) طراحی، ساخت و اجرای آن را انجام داده است. شرکت کلاکس یکی از سه شرکت معروف دنیا در طراحی آکواریوم‌های بزرگ و برتر در سراسر جهان است.

 

در واقع مساحت فضای آکواریوم 2000 مترمربع و حجم آب مجموع مخازن آن بیش از یک و نیم ملیون لیتر است. همان‌طور که گفته شد، طراحی مفهومی و مقدماتی و ساخت پنل‌های آکواریومی توسط شرکت کلکس ایتالیا و نصب سازه‌های اکرلیک به همراه عایق‌بندی و عملیات تهیه و نصب دستگاه تصفیه توسط شرکت اقیانوسیه ترکیه انجام شده است.

 

علاوه بر آن، یکی از جاذبه های کیش، آسانسور شیشه‌ای به قطر 4.4 متر است که از میان آب‌های مخزن اصلی این آکواریوم به صورت تمام‌نما عبور می‌کند تا مخاطبان را با تجربه‌ای بی‌نظیر از تماشای بُرشی از اقیانوس، از میان آب‌ها و گونه‌های متعلق به آن مواجه سازد و از تماشای نمایی 360 درجه‌ای لذت ببرند و می‌تواند یکی از جاهای دیدنی کیش برای عکاسی باشد.

 

ورودی آکواریوم در طبقه دوم و خروجی آن در طبقه اول میکامال قرار گرفته و می‌تواند در کنار دیگر جاذبه‌های مجموعه میکامال مثل تونل باد و تله کابین میکامال، تجربه‌ای وصف‌ناپذیر برای شما بسازد.

 

غواصی در آکواریوم میکامال، تجربه‌ای شگفت‌انگیز

 

اما عبور از آسانسور شیشه‌ای از میان آکواریوم میکامال فقط بخشی از جاذبه های کیش به شمار می‌رود، مجموعه بزرگ میکامال باز هم هیجان و شادی و خاطره می‌سازد، آن هم با تجربه غواصی در این آکواریوم بزرگ که شما را دقیقا به تجربه‌ای شبیه غواصی در آب‌های آقیانوس می‌رساند.

 

این آکواریوم که با گرد آوردن صدها گونه از آبزیان و ماهیان آب‌های شور و شیرین، یکی از بزرگ‌ترین آکواریوم‌های خاورمیانه و نخستین آکواریوم با این گستردگی در ایران است و یکی از برترین جاهای دیدنی کیش به شمار می‌رود، با فراهم آوردن امکان غواصی در این آکواریوم به علاقه‌مندان درک تازه‌ای از ابهت دریاها می‌دهد و دقایق تکرارنشدنی و هیجان‌انگیزی را از نزدیک، در کنار ماهیان و جانوران زیر آب برای آن‌ها ثبت می‌کند.

 

آرزوهایی که در آکواریوم میکامال خاطره می‌شود

 

آکواریوم میکامال به عنوان یکی از برترین جاهای دیدنی کیش، با امکان غواصی در آن و همچنین آسانسور پانورامای این آکواریوم از درون آن، آرزوهای دور ما را به خاطره تبدیل خواهد کرد.

 

علاوه بر آکواریوم اصلی، چندین آکواریوم کوچک و چند برکه نیز در میکامال وجود دارد که گونه‌های متنوعی از آبزیان مناطق گوناگون و ماهیان زینتی را به نمایش می‌گذارند و جلوه‌های کم‌تر دیده‌شده‌ای از زندگی دریایی را به بازدیدکنندگان معرفی می‌کنند.

 

این آکواریوم فراتر از سرگرمی و تفریح، حتی می‌تواند به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری کیش، بستری برای آموزش و تحقیق باشد تا افرادی را که در جست‌وجوی دانش و آگاهی بیش‌تری از زندگی زیر دریا هستند به سوی خود جذب کند.

 

#
ما را دنبال کنید

شاید شما سفر به کیش را در برنامه خود گذاشته باشید اما ندانید که برای استفاده بهتر از زمان اقامت در کیش و لذت بردن از این فرصت گردشگری، چه چیزهایی را باید در برنامه سفر خود جای دهید. برای این کار معمولا جاذبه های گردشگری کیش را در اینترنت جستجو می کنید یا دنبال مکان های توریستی یا یا جاهای دیدنی کیش می گردید.شاید اگر بخواهید برنامه سفر دقیق تری داشته باشید چیزهایی مثل هتل های کیش، آب و هوای کیش، اقامت در کیش، غواصی در کیش، غذای دریایی، پارک دلفین ها، تفریحات کیش، بازی های آبی یا چیزهایی مثل این را هم جستجو کنید تا برنامه سفر دقیق تری داشته باشید. ... اما ما اینجا می خواهیم به شما کمک کنیم تا در زمان اقامت در کیش، جاهای شگفت انگیز تری ببینید و و وقتی برگشتید اگر کسی از شما پرسید توی کیش خوش گذشت یا نه؟ با اطمینان بگویید توی کیش آرزوهات خاطره میشه. اولین راهنمایی ما به شما این است که تله کابین میکامال یا تله کابین ساحلی کیش را جستجو کنید. تله کابین میکامال اولین تله کابین ساحلی ایران است که فاصله اسکله تفریحی کیش تا طبقه چهارم مرکز خرید و تفریح میکامال را طی می کند. کابین های زرد رنگ و زیبای این تله کابین را شرکت پورشه طراحی کرده و انحصارا برای کیش ساخته شده و کابین ها مجهز به سیستم تهویه و خنک کننده هستند. اما این تنها چیزی نیست که میکامال به عنوان بزرگترین پاساژ یا مرکز خرید در کیش برای گردشگران آماده کرده. اولین تونل باد یا تونل پرواز داخل یک مرکز تجاری، آکواریوم آب شور و آب شیرین با امکان غواصی، بولینگ، اسپا، سینما، سالن پاتیناژ (با استاندارد بازی های المپیک) و بسیاری از تفریحات هیجان انگیز را برای مردان، زنان و کودکان مسافران و توریست ها فراهم کرده تا کمکی به توریسم کیش کرده باشد.

تمامی حقوق این سامانه متعلق به مرکز خرید و تفریح میکامال است.1400