تونل باد میکامال، تجربه یک پرواز پر از هیجان

ممکن است نام تونل باد تا به حال به گوشتان نخورده باشد اما حتما همه شما یک بار در زندگی آرزوی پرواز یا حتی آرزوی تجربه سقوط آزاد از هواپیما ( مثل چیزی که در فیلم‌ها دیده‌اید) را داشته‌اید؛ تونل باد دقیقا این امکان را به شما می‌دهد تا آرزوی خود را به خاطره تبدیل کنید و این خاطره‌سازی درست در قلب مرکز تفریحی، گردشگری میکامال اتفاق می‌افتد.

 

تونل باد چیست؟

 

حالا برسیم سر اینکه اصلا تونل باد چیست. تونل‌های باد، در واقع فضایی است که از طریق جریان قوی باد، نیروی جاذبه را بی‌اثر می‌کند تا فردی که درون آن قرار دارد، در هوا به پرواز در آید و بین زمین و آسمان معلق بماند. جریان بادی که از پایین این تونل می‌وزد تجربه‌ای را به شما می‌دهد که وقتی کسی از هواپیما سقوط آزاد می‌کند، با آن مواجه می‌شود.

 

تونل باد میکامال چه ویژگی‌هایی دارد؟

 

اما برسیم به اصل مطلب یعنی ویژگی‌های تونل باد میکامال و مشخصات خاص آن که می‌تواند تجربه‌ای پر از لذت و هیجان برای شما به همراه بیاورد. تونل باد میکامال که در فضایی به مساحت 900 مترمربع ساخته شده است، استوانه‌ای شیشه‌ای به ارتفاع 8 متر و قطر 3 متر است و نخستین نمونه در نوع خود در جهان به شمار می‌آید که با این مقیاس و برای استفاده‌ی همگانی درون یک سازه‌ی تجاری طراحی و پیاده‌سازی شده است.

 

در زمان پرواز، سرعت باد بر اساس میزان آمادگی و مهارت افراد توسط اپراتور تونل تنظیم می‌شود تا هر کسی بتواند بهترین تجربه‌ی پرواز خود را داشته باشد. جت فن‌های مکنده‌ای که در بالای تونل قرار گرفته‌اند، هوا را با سرعت 220 کیلومتر بر ساعت به گردش درمی‌آورند و دوباره به داخل تونل هدایت می‌کنند.

 

نکته قابل توجه اینکه تونل باد میکامال در طبقات سوم و چهارم مجموعه بزرگ میکامال مستقر شده و به دلیل شیشه‌ای بودن این استوانه، کسانی که بیرون تونل باد هستند می‌توانند درون آن و تجربه پرواز دیگران را تماشا کنند.

 

نکته دیگر درباره شرکت سازنده‌ی این تونل باد است. تونل باد میکامال توسط شرکت ارودیوم (Aerodium) از کشور لاتویا (Latvia) طراحی و اجرا شده که شرکتی معتبر در زمینه تونل‌های باد در جهان است. این شرکت ساخت تونل باد بحرین و تونل باد دیزنی‌لند شانگهای را نیز در کارنامه خود دارد.

 

پرواز در تونل باد مهارت خاصی می‌خواهد؟

 

احتمالا برای شما ممکن است این سوال پیش بیاید که مگر می‌شود به همین راحتی تجربه پرواز داشته باشیم. یا ممکن است فکر کنید که شما توانایی و مهارت لازم برای این کار را ندارید.

 

نگران نباشید. کسانی که می‌خواهند این لذت و هیجان وصف‌ناپذیر را تجربه کنند، کافی است از طبقه سوم و پل زیبای تونل باد بگذرند. آنجا ما به آن‌ها تجهیزات لازم مثل لباس و کلاه مخصوص می‌دهیم و خیلی سریع آموزش کوتاه و اولیه را زیر نظر مربی کارآزموده‌ی میکامال خواهند داشت.

 

در تمام مدت این تجربه، مربی کارآزموده همراه شما خواهد بود و اپراتور تونل باد هم متناسب با مهارت و آمادگی شما، سرعت باد را تنظیم می‌کند تا تجربه پروازی پر از هیجان و لذت را در محیطی امن و با خیالی آسوده داشته باشید.

 

نکته دیگر اینکه درباره تونل باد میکامال اینکه امکان استفاده همزمان 3 نفر ( دو نفر همراه با مربی) بر جذابیت‌های این تونل افزوده است و می‌تواند تجربه‌ای ناب در کنار عزیزان‌تان برای شما به ارمغان بیاورد.

 

تونل باد میکامال حالا یکی از جاهای دیدنی کیش و یکی از اصلی‌ترین جاذبه های گردشگری کیش به شمار می‌رود تا یکی دیگر از خدمات، امکانات و تفریحات مجموعه بزرگ گردشگری، تفریحی میکامال برای مسافران، میهمانان، گردشگران و ساکنان کیش باشد.

#
ما را دنبال کنید

شاید شما سفر به کیش را در برنامه خود گذاشته باشید اما ندانید که برای استفاده بهتر از زمان اقامت در کیش و لذت بردن از این فرصت گردشگری، چه چیزهایی را باید در برنامه سفر خود جای دهید. برای این کار معمولا جاذبه های گردشگری کیش را در اینترنت جستجو می کنید یا دنبال مکان های توریستی یا یا جاهای دیدنی کیش می گردید.شاید اگر بخواهید برنامه سفر دقیق تری داشته باشید چیزهایی مثل هتل های کیش، آب و هوای کیش، اقامت در کیش، غواصی در کیش، غذای دریایی، پارک دلفین ها، تفریحات کیش، بازی های آبی یا چیزهایی مثل این را هم جستجو کنید تا برنامه سفر دقیق تری داشته باشید. ... اما ما اینجا می خواهیم به شما کمک کنیم تا در زمان اقامت در کیش، جاهای شگفت انگیز تری ببینید و و وقتی برگشتید اگر کسی از شما پرسید توی کیش خوش گذشت یا نه؟ با اطمینان بگویید توی کیش آرزوهات خاطره میشه. اولین راهنمایی ما به شما این است که تله کابین میکامال یا تله کابین ساحلی کیش را جستجو کنید. تله کابین میکامال اولین تله کابین ساحلی ایران است که فاصله اسکله تفریحی کیش تا طبقه چهارم مرکز خرید و تفریح میکامال را طی می کند. کابین های زرد رنگ و زیبای این تله کابین را شرکت پورشه طراحی کرده و انحصارا برای کیش ساخته شده و کابین ها مجهز به سیستم تهویه و خنک کننده هستند. اما این تنها چیزی نیست که میکامال به عنوان بزرگترین پاساژ یا مرکز خرید در کیش برای گردشگران آماده کرده. اولین تونل باد یا تونل پرواز داخل یک مرکز تجاری، آکواریوم آب شور و آب شیرین با امکان غواصی، بولینگ، اسپا، سینما، سالن پاتیناژ (با استاندارد بازی های المپیک) و بسیاری از تفریحات هیجان انگیز را برای مردان، زنان و کودکان مسافران و توریست ها فراهم کرده تا کمکی به توریسم کیش کرده باشد.

تمامی حقوق این سامانه متعلق به مرکز خرید و تفریح میکامال است.1400